baner promujący Rajd Pań Bemowo 2016

Rajd Pań 2016, czyli Bemowo świętuje Dzień Kobiet

Rajd Pań 2016 to propozycja Automobilklubu Polskiego na świętowanie Dnia Kobiet na Bemowie. Zapraszamy wszystkie panie, panów i dzieci na sportowe emocje podczas rajdu samochodowego. Odbędzie się on 13 marca 2016 r., a start i meta będą na Bemowie. Serwis Bemowo24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Na zawodniczki czeka: przejechanie 2 odcinków trasy turystyczno-nawigacyjnej według otrzymanych wskazówek (długość trasy ok. 55 km) oraz zmierzenie się licznymi zadaniami, które pojawią się na trasie. Rajdowicze wystartują też w konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przejdą 4 próby sprawności kierowania pojazdem, przeprowadzone na wyłączonym z ruchu i wydzielonym do tego celu placu – Autodromie Bemowo.

 

Dzięki udziałowi w imprezie będziecie mogli poprawić umiejętności prowadzenia pojazdu i swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Ścigające się zespoły poczują smak rywalizacji, a rodziny i przyjaciele rajdowiczek spędzą niedzielne popołudnie na wspaniałej zabawie.

 

Warunki, program i… nagrody!

 

Kto może brać udział w Rajdzie Pań? Uczestniczyć w imprezie może każdy kierowca i pilot, ale ze względu na charakter rajdu, załogi męskie mogą się spodziewać kar (niezbyt dotkliwych). 😉
Pamiętajcie, że auta muszą być sprawne i mieć wszystkie aktualne dokumenty i ubezpieczenia.

Nagrody dla zwyciężczyń (i zwycięzców) nawiązywać będą do świętowania 8 marca za czasów PRL – przewidziane są zabawne upominki. Oczywiście laureaci otrzymają puchary – za kwalifikację generalną i dla najlepszego kierowcy w próbach sportowych, a także dla najlepszej kobiecej załogi w obu kwalifikacjach.

 

Szczegóły i formularze rejestracyjne znajdziecie na stronie wydarzenia: http://www.automobilklubpolski.pl/turystyka/rajd_pan2016/rajdpan16.html

Zapisujcie się też na fanpage’u rajdu: https://www.facebook.com/events/605894609558911/

 

Ramowy program imprezy:

 

Niedziela 13 marca 2016 r.

09:30
przyjęcie uczestników, Warszawa, Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

10:00
Oficjalne otwarcie imprezy. Odprawa.

10:15
Start do prób sprawności SZ1, SZ2.

10:20
Start 1. zawodnika Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

14:20
Meta 1. zawodnika Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

14:20
Start do prób SZ3, SZ4. Bemowo, Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

14:30
Konkursy i zabawy

15:00
Przedstawienie wzorców prawidłowych przejazdów Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

 

Autor: Aleksander Kosieradzki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.