Bemowo Dzielnicą Roku 2023

Bemowo zwyciężyło w kategorii „Dzielnica Roku” 8. edycji plebiscytu Warszawiaki. Gala finałowa odbyła się 11 marca 2024 roku w ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

Nagrodę podczas wczorajszej gali odebrała Urszula Kierzkowska – Burmistrz Dzielnicy Bemowo oraz Jakub Gręziak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo. „Chciałam bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swój głos na naszą dzielnicę. Bemowo jest niesamowite, to naprawdę cudowna dzielnica dla wszystkich. Tu po prostu żyje się lepiej” – dziękowała burmistrz.

„Jesteśmy dumni z naszych mieszkańców, którzy niejednokrotnie udowadniali, że bemowska społeczność jest silnie związana z dzielnicą i zaangażowana w lokalne działania. Nagroda w plebiscycie „Warszawiaki 2023” to także wspaniały prezent z okazji jubileuszu 30-lecia, który Bemowo obchodzi właśnie w tym roku” – podkreślają przedstawiciele dzielnicy.

8. edycja plebiscytu Warszawiaki wyłoniła zwycięzców w 11 kategoriach: „Kawiarnia”, „Restauracja”, „Sport”, „Kultura”, „Rozrywka”, „Dzielnica”, „Inicjatywa”, „Zdjęcie”, „Wydarzenie”, „Warszawiak Roku 2023” oraz „Warszawa w sieci”. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, a jego celem jest docenienie tego, co najlepsze w stolicy i dla stolicy. Na podstawie propozycji zgłaszanych przez warszawian kapituła plebiscytu – w składzie: przewodniczący Bartosz Kańtoch, Małgorzata Szumowska, Iza Kraj, Rafał Dąbrowiecki, Tytus Brzozowski i Arkadiusz Pilarz – nominowała łącznie 118 finalistów, po 10 w 10 kategoriach oraz 18 dzielnic Warszawy. Warszawianie głosowali do 29 lutego 2024 roku.

Więcej informacji: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/bemowo-z-tytulem-dzielnicy-roku-

Zdj. autorstwa: Warszawianki