Chcesz zostać przedsiębiorcą? Na Bemowie to łatwiejsze!

Wszystkim, którzy planują rozpocząć własną działalność gospodarczą, z pomocą przychodzi Bemowskie Centrum Przedsiębiorczości ze swoimi cyklami konsultacji i warsztatów. Jeśli chcesz zostać przedsiębiorcą, pamiętaj, już 4 lutego na Bemowie rusza kolejny ich cykl.

Bemowskie Centrum Przedsiębiorczości to innowacyjna inicjatywa Dzielnicy Bemowo, mająca na celu promowanie projektów biznesowych mieszkańców tej części stolicy. Centrum wspiera i promuje wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej, stara się integrować, aktywizować i wzmacniać sektor małych i średnich przedsiębiorstw, służy radą i doświadczeniem każdemu z bemowian, który chciałby zacząć pracę na własny rachunek.

W siedzibie Centrum, przy ulicy Powstańców Śląskich 44 odbywają się szkolenia prowadzone przez specjalistów z zakresu prawa, księgowości, doradztwa finansowego, marketingu czy nawet coachingu. Kandydaci na przedsiębiorców mogą również skorzystać z z lokalu, w którym zaadaptowano dla nich komfortowe powierzchnie biurowe.

Kolejnym istotnym celem Centrum jest edukowanie mieszkańców dzielnicy w zakresie podstawowej wiedzy ekonomicznej i prawnej, niezbędnej do funkcjonowania w dzisiejszych realiach gospodarki wolnorynkowej.

 

Pomoc przy zakładaniu firmy na Bemowie – w Bemowskim Centrum Przedsiębiorczości

 

W ramach comiesięcznego cyklu wykładów i konsultacji, już od 4 lutego, przy Powstańców Śląskich 44 gościć będą eksperci z wielu dziedzin. I tak, wspomnianego dnia, w godzinach od 9.30-13.30 odbędą się indywidualne spotkania pod hasłem „Fundusze Europejskie – perspektywa unijna 2014-2020”.

8 lutego w godzinach 12.00-15.00 odbędą się warsztaty „Organizacja czasu pracy”, prowadzone przez Polskie Centrum Projektów Unijnych. 11 lutego, od 13.00 do 15.00 Centrum Coachingu Menedżerskiego zaprosi na zajęcia „Jestem przedsiębiorczy. Dokąd zmierzam i co jest dla mnie najważniejsze”, a 15 lutego od 15.00 do 17.00 na wykłady „Jak zabezpieczyć się przed manipulacją”. 18 lutego od 17.00 do 19.00 eksperci Krajowej Izby Gospodarczej zaproszą na wykład Pomysł na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej”. 22 lutego od 12.00 do 15.00 trwać będą zajęcia „Unia Europejska i inne źródła finansowania (dla przedsiębiorców z branży produkcja handel). Cykl zamknie spotkanie 25 lutego pod hasłem „Zamień KONFLIKT w okazję do ROZWOJU” (godz. 12.00-15.00).

 

Autorka: Jolanta Ambroziak