Dlaczego warto mieszkać na Bemowie?

 

Jedną z ważniejszych zalet jest młodość Bemowiaków, a jednocześnie doświadczenie starszych osób zamieszkujących naszą dzielnicę. Jest to najmłodsza dzielnica Warszawy zaraz po Białołęce.

Poza tym, mamy relatywnie dobrą jakość powietrza. Bemowo położone jest w bliskim sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej, do której mamy najbliżej ze wszystkich dzielnic – 7 km w linii prostej. Jeszcze bliżej jest Lasek Bemowski (Boernerowo) i Lasek na Kole. To one otulają Bemowo na wiosnę np. zapachami kwitnącej akacji.

Trzecią kwestią jest bezpieczeństwo – Bemowo jest bezpieczną dzielnicą. Jak w każdym rejonie Warszawy, są tu na pewno miejsca, których lepiej unikać, jednak możemy liczyć na nasze służby mundurowe.

Kolejnym powodem, by być dumnym z naszej dzielnicy, to fakt, że dba się tu o zdrowie mieszkańców. Mamy siłownie plenerowe, ścieżki rowerowe i stacje wypożyczania miejskich rowerów (co prawda z pewnych względów odebrano dzielnicy rowery Veturilo i pozostawiono jedynie 3 stacje rowerowe na ponad 118 tys. mieszkańców).

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić niezdecydowanych, żeby zamieszkali u nas na „BMW”, a mieszkańcy są, tak samo jak my, dumni z naszej dzielnicy.

 

PS
Drodzy czytelnicy, prosimy o Wasze zdanie na temat zalet i wad życia na Bemowie. Piszcie na redakcja@bemowo24.pl

Redakcja serwisu Bemowo24.pl