Dołącz do spotkania z GAZ-SYSTEM i poznaj szczegóły budowy Gazociągu Warszawskiego.

GAZ-SYSTEM zaprasza mieszkańców dzielnicy Bemowo na spotkanie dotyczące budowy Gazociągu Warszawskiego. Nowy gazociąg, który będzie liczył 28,5 km, połączy Rembelszczyznę z Morami. Trasa przebiegnie przez kilka podwarszawskich gmin i trzy stołeczne dzielnice: Białołękę, Bielany i właśnie Bemowo. Prace budowlane rozpoczną się już w czerwcu tego roku.

Najbliższe spotkanie dedykowane mieszkańcom Bemowa i Bielan odbędzie się 31 maja 2023 r. w Szkole Filialnej nr 273 przy ul. Arkuszowej 202 w Warszawie. Zapraszamy od godzin 17:00. Podczas spotkania mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu budowy oraz procedur odszkodowawczych. Zainteresowani będą mieli także mieli okazję do zadawania pytań, gdyż GAZ-SYSTEM jest zainteresowany pełnym dialogiem z mieszkańcami i zapewnieniem im niezbędnych i aktualnych informacji.

Spotkanie w poniedziałek 31 maja nie jest jedyną taką okazją. GAZ-SYSTEM zaplanował również inne terminy dla mieszkańców gminy Jabłonna, Łomianki i Stare Babice oraz warszawskiej dzielnicy Białołęka.

Terminy spotkań dla pozostałych lokalizacji:

  • Warszawa, dz. Białołęka i gm. Jabłonna: 29 maja 2023 r., Szkoła Podstawowa nr 154, ul. Leśnej Polanki 63/65, Warszawa, godz. 17.00 
  • gm. Łomianki: 6 czerwca 2023 r., Dom Spotkań Sąsiedzkich w Burakowie, ul. Parkowa 2, Łomianki, godz. 18.00
  • gm. Stare Babice: 20 czerwca 2023 r.,  Ośrodek Kultury Stare Babice, ul. Południowa 2a, Zielonki-Parcela, godz. 17.00

Budowa Gazociągu Warszawskiego ma być zakończona w drugim kwartale 2025 roku. Ta inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Warszawy i umożliwi przyłączenie nowych odbiorców do sieci gazowej, takich jak elektrociepłownie i ciepłownie. Dzięki temu wzrośnie zdolność stołecznych elektrociepłowni do produkcji energii elektrycznej i ciepła. Gazociąg ten przyczyni się również do dalszego rozwoju ciepłownictwa systemowego, które jest skutecznym narzędziem w walce ze smogiem miejskim. Po oddaniu gazociągu do użytku, GAZ-SYSTEM będzie mógł dostarczyć ponad 2 miliardy metrów sześciennych gazu rocznie, co umożliwi dostęp do niskoemisyjnego paliwa dla odbiorców indywidualnych i przemysłowych.

GAZ-SYSTEM zaprasza serdecznie mieszkańców Bemowa do udziału w spotkaniu informacyjnym, aby poznać terminarz prac i dowiedzieć się więcej na temat prac budowlanych przy Gazociągu Warszawskim. Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie inwestora pod adresem: http://www.gazociagwarszawski.pl .