Folkowo Bemowo, warsztaty, koncert i wykłady historyczne

W styczniu nie będziemy się nudzić. Swoją kontynuację ma cykl „Folkowo Bemowo”, a czekają nas też inne interesujące wydarzenia kulturalne: koncert oraz wykłady historyczne.

20 stycznia 2016 r. o godz. 19.00 w Bemowskim Centrum Kultury wygłoszony zostanie wykład „Życie w płycie. Bemowo lat 70./80.” Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu „Bemowo nieodkryte”, na który składa się sześć wykładów historycznych poświęconych obyczajowemu, artystycznemu i wojskowemu życiu dzielnicy. W czasie spotkań uczestnicy, jak informują organizatorzy, będą mieli okazję nie tylko posłuchać o początkach tworzenia Bemowa, budowie osiedli w czasie PRL, ale również kondycji dzielnicy w okresie późniejszym. Historię tej części stolicy, jej ciekawe losy i przemiany podsumuje prezentacja pt. „Obraz Bemowa w filmie”. Będzie również okazja obejrzenia materiałów archiwalnych, prasowych, zdjęć. Uczestnicy wysłuchają wspomnień mieszkańców i zapoznają się z rezultatami badań terenowych prowadzonych przez prelegentów. Pierwszy wykład już w najbliższą środę, wstęp bezpłatny.

Z kolei w sobotę 23 stycznia br. w godz. 12.00-14.00 odbędą się „Międzypokoleniowe warsztaty wokalne” z zespołem Happy Play Dixieland Jazz. Jeśli chcielibyście poczuć prawdziwy, tradycyjny jazz, dowiedzieć się, jak on brzmi, nauczyć się śpiewać jazzowe hity, koniecznie musicie odwiedzić Bemowskie Centrum Kultury. Podczas koncertu będzie okazja wykonania, wspólnie z artystami – najlepszymi polskimi jazzowymi tradycjonalistami, ponadczasowego przeboju „Dzisiaj, jutro, zawsze”.

Zespół Happy Play Dixieland Jazz słynie z żywiołowego, pełnego fantazji z subtelną nutą nostalgii wykonania nowoorleańskich standardów oraz własnych kompozycji. Członkowie zespołu – Mieczysław Mazur i Andrzej Snajper Jastrzębski współtworzyli legendarny już zespół Ragtime Jazz Band, którego płyta, jako jedyny album polskiego zespołu, znalazła miejsce w słynnym Muzeum Jazzu w Nowym Orleanie. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19.00. Happy Play Dixieland Jazz zagra w składzie: Roman Karwowski (trąbka), Andrzej Bigolas (trąbka, wokal), Andrzej Piela (puzon), Andrzej Snajper Jastrzębski (suzafon), Mieczysław Mazur (fortepian), Robert Barczyński (banjo) oraz Czarek Ziółkowski (perkusja). Cena biletów: 15zł/20 zł do nabycia za pośrednictwem strony http://bilety.artbem.pl.

Autorka: Jolanta Ambroziak