Kiedy wsiądziemy do metra na stacji Bemowo?

Pierwsze jazdy testowe pociągów metra na nowym odcinku za nami. Kiedy zostanie oddana do użytku stacja Bemowo przy ratuszu?

Nie sposób nie zauważyć postępów na budowie II linii Metra – mieszkańcy Bemowa nie muszą się już zmagać z częścią utrudnień, takich jak zwężenie ul. Górczewskiej w okolicach Wola Parku i Konarskiego, a także ze zmianami na skrzyżowaniu przy ratuszu. Zmiany jednak nie ograniczają się jedynie do tego co nad ziemią – prace na poszczególnych stacjach trwają, a 23 marca do stacji Bemowo dojechał po raz pierwszy pociąg metra.

Kiedy zostanie otwarta stacja metra Bemowo?

Zgodnie z zapowiedziami władz, stacja przy Ratuszu Bemowo może zostać oddana do użytku w lipcu 2022 r., a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – może nawet nieco wcześniej. Testowe przejazdy zakończyły się powodzeniem. Najpierw na tory wjechał przecierak, a potem pociąg testowy ruszył ze stacji C06 Ks. Janusza i przez bramę znajdującą się za torami odstawczymi, przejechał w kierunku Bemowa. Przejazdy takie służą kontroli poprawności działania wszystkich urządzeń, które znajdują się w nowych tunelach i na nowych stacjach oraz ich współpracę z systemami pokładowymi w pociągach.

Ostatnie prace na stacjach Ulrychów i Bemowo

Wejścia do stacji Ulrychów i Bemowo zaczynają nabierać ostatecznego kształtu – montowane są tafle szklane i okładziny klinkierowe. Na antresolach montowane są również elementy związane z informacją pasażerską. Same stacje także są już gotowe – zamontowano panele ścian zatorowych i kasetony sufitowe.

Zdj. Metro Warszawa