Od 21 października remont odcinka Górczewskiej. Poznaj szczegóły

Zanim dla bemowiaków zacznie się prawdziwa gehenna związana z zamknięciem ul. Górczewskiej na czas budowy metra, za kilka dni czeka nas przedsmak tych utrudnień. Między 21 a 24 października 2016 zamknięta będzie północna jezdnia na odcinku od Ratusza, do pętli autobusowo-tramwajowej.

 

Zgodnie z okólnikiem wydanym 11 października przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, od godz. 22.00 w piątek 21 października, do godz. 4.00 w poniedziałek 24 października, zamknięta będzie północna jezdnia ulicy Górczewskiej, na odcinku od skrzyżowania z Powstańców Śląskich, do numeru 244 (okolice pętli autobusowo-tramwajowej). W tym czasie wykonany zostanie remont nawierzchni.

Niestety, oprócz enigmatycznych znaków drogowych, które pojawiły się przy ulicy na początku października, na żadnej ze stron internetowych – ani Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg, ani Zarządu Dróg Miejskich – nie ma słowa o remoncie. Komunikowanie o tak poważnym utrudnieniu pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Mieszkańcy są tym oburzeni i zaniepokojeni. Zwłaszcza, że wielu z nich podczas weekendu z pewnością wybierze się na zakupy do okolicznego hipermarketu. Autem będzie można dojechać tam od strony ul. Pełczyńskiego, na tyłach sklepu.

Pozostaje nam wierzyć, że o kolejnych zamknięciach będziemy informowani lepiej i z większym wyprzedzeniem.