Progi zwalniające na Bemowie – bezpieczniej na Radiowej?

Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje program poprawy bezpieczeństwa na warszawskich drogach. Zainstalowane progi zwalniające na Bemowie mają znacznie uspokoić ruch w rejonie przejścia przez ulicę Radiową przy ulicy Andyjskiej.

Zarząd Dróg Miejskich już w 2019 roku objął audytem przejścia dla pieszych na Bemowie. Skontrolowano 171 lokalizacji. Na podstawie audytu stwierdzono, że przejście przez ulicę Radiową przy ulicy Andyjskiej jest jednym z kilkudziesięciu w stolicy potencjalnie najbardziej niebezpiecznych dla pieszych. Pod koniec października ub.r. na przejściu na Radiowej potrącona została starsza kobieta.

Na tym odcinku jezdnia ma po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Skłaniało to kierowców do podejmowania manewru wyprzedzania. Z tego powodu, aby przeciwdziałać ryzykownym zachowaniom, ZDM podjął działania, które mają na celu uspokojenie ruchu w tej okolicy.

Zamontowane progi zwalniające na jezdni w stronę Boernerowa, powiększony azyl na przejściu oraz odgięcie dodatkowego toru jazdy mają wymusić przestrzeganie przez kierowców ograniczenia dozwolonej prędkości do 40 km/h.

Wprowadzone zmiany spotkały się z różną reakcją, szczególnie zmotoryzowanych mieszkańców dzielnicy. Otwiera to z pewnością pole do dyskusji nad tym, jak najefektywniej poprawić poziom bezpieczeństwa na Bemowie?

Zdj. ZDM