Skrzyżowanie przy Ratuszu Bemowo otwarte!

Od soboty 26 czerwca na skrzyżowaniu przy Ratuszu Bemowo znowu nastąpiły zmiany – będzie ono prawie całkiem przejezdne dla samochodów, ale niestety znikną z trasy tramwaje.

W związku z budową drugiej linii Metra mieszkańców Bemowa czekają kolejne zmiany. Tym razem na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przywrócono niemal całkowicie ruch, natomiast w związku z remontem torowiska – do końca wakacji z trasy na Powstańców Śląskich znikną tramwaje. Zamiast nich pojawią się linie zastępcze – tramwajowe i autobusowe.

Powstańców zwężona, ale przejezdna

Najbardziej pozytywną informacją jest to, że skrzyżowanie będzie przejezdne, ale zmieni się jego układ i liczba pasów. W związku z remontem torowiska, zamknięty jest odcinek jezdni w stronę lotniska, czyli wschodnia jezdnia Powstańców Śląskich od ulicy Konarskiego do ulicy Bolkowskiej. W miejscu, gdzie zaczyna się remont torowiska, jezdnie rozwidlają się, kierowcy zmierzający w stronę północną muszą obrać lewy pas jezdni, a ci, którzy zmierzają w stronę Centrum – prawy. Nadal będzie można skręcić na parking Lidla za skrzyżowaniem.

Również jadący z północy na południe, w stronę Połczyńskiej i Hali Wola, będą mogli przejechać skrzyżowanie na wprost, skręcić w lewo do Centrum oraz w prawo w stronę Lazurowej.

Wprawdzie w komunikacie Urzędu Miasta podana jest informacja, że nie ma skrętu z Górczewskiej w Powstańców Śląskich w lewo, to jednak dowiedzieliśmy się w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115, że skręt w lewo jest możliwy, a kursujący tam autobus linii 190 – również skręca w lewo i wrócił tym samym na swoją dawną trasę. Urząd Miasta St. Warszawy potwierdził tę informację – w lewo skręca autobus linii 190, natomiast samochody nie mogą skręcać w tym miejscu.
Niestety ci, którzy do tej pory skręcali w lewo z Górczewskiej w Konarskiego – nie będą mogli wykonać takiego manewru. Wjazd na Konarskiego z Górczewskiej w stronę Osiedla Przyjaźń został zamknięty. Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia tym rozwiązaniem w mediach społecznościowych.

Prace mają potrwać do 28 lipca, jednak w komunikatach Urzędu Miasta znajdują się informacje, że zmiany w ruchu tramwajów potrwają aż do końca wakacji, czyli do 28 sierpnia.

Tramwaje znikają z odcinka na Powstańców Śląskich

Ruch tramwajowy na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Górczewskiej ma zostać przywrócony 28 sierpnia 2021 r. Do tego czasu obowiązują zmiany w kursowaniu tramwajów na tym odcinku:

10 – kończy teraz trasę na pętli Cm. Wolski

26 – z Metra Młociny pojedzie objazdem przez Radiową, Obozową, Jana Pawła II, Chałubińskiego, al. Niepodległości do Marszałkowskiej i Trasy W-Z i dalej, dawną trasą aż do Ronda Wiatraczna

11 – zamiast do Młocin, zakończą trasę na przystanku Czumy, a dalej pojadę do Wolskiej i al. Solidarności, potem skręcą w Jana Pawła II i dalej skierują się w stronę Nowowiejskiej, aż na pl. Narutowicza

linia zastępcza 40 – będzie jeżdzić tylko w dni powszednie od przystanku Czumy, przez Wolę (Wolska, Skierniewicka, Kasprzaka) aż do Ronda Daszyńskiego.

autobusy linii zastępczej Z10 – będą jeździły od Cmentarza Wolskiego do Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo.