Weź udział w pierwszym turnieju planszówek na Bemowie

W najbliższą sobotę, 17 września, odbędzie się I Bemowski Turniej Gier Planszowych w Urzędzie Dzielnicy Bemowo. Zapisy trwają do 15 września.

Trwają zapisy na I Bemowski Turniej Gier Planszowych, który odbędzie się wkrótce w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.
Do wyboru są dwie znakomite gry euro: „Zaginiona Wyspa Arnak” i „Diuna – Imperium”. Gra planszowa to przede wszystkim dobra zabawa, budowanie pozytywnej atmosfery i praca szarych komórek, czasem budowanie umiejętności zręcznościowych. W gry planszowe i towarzyskie grano już w starożytności. Początek XXI w. to prawdziwy rozkwit planszówek, które są bardzo popularne w Polsce. Coraz częściej odbywają się rozgrywki w różnej skali terytorialnej.
W zapowiadanym turnieju rywalizacje odbędą się na grach zwanych euro. Charakteryzują się one prostymi zasadami, krótkimi rozgrywkami, wysokim poziomem abstrakcji – karty, piony, postacie – i ograniczoną interakcją między graczami. Wyeliminowany mocno jest element losowy poprzez eliminację kostki, a także wymaga się skupienia na strategiach i optymalizacji ruchów.

I Bemowski Turniej Gier Planszowych – szczegóły

Turniej odbędzie się 17 września 2022 r. w godz. 10:00-18:00 w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo, przy ul. Powstańców Śląskich 70. Zapisy trwają do 15 września. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem bemowo.media@um.warszawa.pl. W tytule należy wpisać: „I Bemowski Turniej Gier Planszowych – zgłoszenie”, a w treści imię i nazwisko uczestnika oraz tytuł wybranej do turnieju gry. Przesłanie zgłoszenia jest jednocześnie oświadczeniem o niezbędnej znajomości reguł gry.

Zaginiona Wyspa Arnak” to wyprawa śladami wielkiej cywilizacji na bezludnej wyspie. Gra opiera się na akcji i umiejętnym zarządzaniu zdobytymi zasobami i robotnikami. Przeciwnicy zamieniają się w odkrywców i zmierzają do zaginionej świątyni, kryjącej wiedzę o otaczającym nas świecie.

Diuna Imperium” to gra strategiczna, budowanie potęgi, imperium poprzez polityczne sojusze lub militarną przewagę, siłę ekonomii lub intrygi, a to wszystko na Pustynnej Planecie wśród rodów Landsraadu.

W finale 4 uczestników zmierzy się o zwycięstwo i puchary! Lista zawodników ograniczona jest do 16 osób. Stworzona będzie lista rezerwowa. Na dwóch odrębnych stołach może odbyć się gra pozaturniejowa.

Turniej organizowany przy współpracy z Planszomania.pl oraz dzięki uprzejmości wydawnictw Rebel i Lucky Duck Games.