Kolejna atrakcja dla bemowiaków: wracają rowery wodne w Forcie Bema!

Szukacie inspiracji na ciekawe spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu? Podrzucamy pomysł: po zimowej przerwie ponownie pojawią się rowery wodne w Forcie Bema.

 

Jeśli tradycyjne podróżowanie klasycznym jednośladem po wyznaczonych ścieżkach rowerowych lub poza nimi znudziło Was, co powiecie na możliwość odbycia 45-minutowej przejażdżki rowerem wodnym po fosie otaczającej Fort Bema? Jak dobrze pamiętają nie tylko starsi bemowiacy, kilka lat temu dzielnica udostępniła już taką możliwość. Przy przystani położonej na wysokości hotelu, przy ulicy Powązkowskiej, na miłośników turystyki wodnej w sercu wielkiego miasta czekało 10 dwumiejscowych rowerów, do wypożyczenia których wystarczyło jedynie okazanie dowodu tożsamości. Z racji niewielkiej głębokości kanału (w najgłębszym miejscu liczyła ona poniżej metra) atrakcja taka należała do całkowicie bezpiecznych, a obowiązkowe wyposażenie ratunkowe sprowadzało się do otrzymywanej razem z rowerem kamizelki ochronnej.

 

Inicjatywa władz Bemowa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, jednak z powodu podniesienia się poziomu wód gruntowych wypożyczalnię zamknięto na kilka lat. Ponownie zainaugurowała ona działalność, po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych, w zeszłe lato i, jak zapewnia Urząd Dzielnicy, będzie otwarta ponownie także w tym roku. Jak zapewnia rzecznik Urzędu, Anna Fiszer–Nowacka, wypożyczenie ma pozostać nieodpłatne. Przystań czynna będzie codziennie od 10.00 do 20.00, a do skorzystania z atrakcji wystarczy dowód osobisty.

 

Autorka: Jolanta Ambroziak

zdj.: Bemowo.waw.pl