Bemowo jednak doczeka się sklepu Ikea?

Nowy sklep marki Ikea w centrum Fort Wola być może powstanie. Szwedzka firma nie powiedziała ostatniego słowa. Pewne jest jedno – nie stanie się to, tak jak planowano, w 2019 r. Bemowiacy i mieszkańcy Woli będą musieli niestety jeszcze poczekać.

 

Niedawno informowaliśmy was, że sklep Ikea w Forcie Wola nie powstanie, a planowane jest otwarcie w innej lokalizacji – w centrum handlowym Blue City. Okazuje się jednak, że szwedzki potentat meblowy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Prace nad sklepem w nieczynnym centrum handlowym na granicy dzielnic Bemowo i Wola zostały wstrzymane z powodów administracyjnych, niezależnych od inwestora. Ale pojawiły się nowe fakty w tej sprawie.

Ikea na Bemowie – co na to przedstawiciele marki i właściciel centrum?

 

Ze względu na niezależne od nas, przedłużające się procedury administracyjne, zdecydowaliśmy się zawiesić prace nad sklepem w Forcie Wola. Obecnie koncentrujemy się na otwarciu nowego, mniejszego formatu w Blue City – skomentował sytuację Krzysztof Janiak z biura prasowego IKEA Retail w Polsce. Jednak Ikea nie określa jasno, że całkowicie zrezygnowała z tego projektu.

Przedstawiciele obecnego właściciela centrum Fort Wola mają jednak nadzieję, że uda się wrócić do rozmów z Ikeą – Anna Skrocka z Mayland Real Estate zapewnia:

Blokują nas postępowania administracyjne, ale chcielibyśmy ruszyć z projektem jak najszybciej. Mam nadzieję, że to się uda. Jesteśmy przygotowani do ruszenia z projektem zarówno finansowo, jak i technicznie.
Dodaje również, że niezmienne pozostają plany rozbudowy centrum z 30 do 42 tys. metrów kwadratowych z doborem najemców (fachowo: tenant-mix) opartym na dwóch dużych firmach i galerii handlowej.

Wciąż nie ma pewności, czy Ikea w dawnym Forcie Wola powstanie, ale wygląda na to, że zainteresowane strony nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Niewykluczone, że doczekamy się jednak Ikei przy ul. Połczyńskiej.

zdj. Google