Bemowo i Wola jednak bez sklepu IKEA

Wygląda na to, że nie doczekamy się na Bemowie sklepu Ikea. Inwestor zmienił lokalizację, a Fort Wola nadal będzie świecić pustkami.

Nie sprawdziły się oczekiwania dotyczące powstania w Forcie Wola nowego sklepu szwedzkiego giganta meblowego. IKEA zrezygnowała z dalszych rozmów w sprawie wynajmu powierzchni handlowej i zawiesiła projekt. Przypomnijmy: miał to być główny najemca opuszczonego dziś centrum handlowego Fort Wola.

Od listopada 2016 informowaliśmy, że na granicy Woli i Bemowa może pojawić się sklep IkeaLosy sklepu były owiane tajemnicą, ale na początku tego roku pojawiła się informacja, że może on zostać otwarty w 2019 roku.
Niestety – dla bemowiaków – inwestor zmienił lokalizację sklepu. Powstanie on w Centrum Handlowym Blue City, w al. Jerozolimskich. Będzie ulokowany na poziomie 0 i +1. Łączna powierzchnia sklepu ma wynosić 4800 mkw. Otwarcie przewidziane jest na jesień tego roku.

Nadal nie wiadomo jakie będą losy pustego obecnie Fortu Wola. W okolicy powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych, brakuje natomiast infrastruktury handlowej. Mieszkańcy muszą korzystać ze sklepów na Bemowie lub jeździć na Wolę w stronę Centrum. Wiele osób liczyło na odnowienie Fortu Wola i pojawienie się tam Ikei. O dalszych losach galerii handlowej będziemy informować was na bieżąco.