Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne – Misja Ochrony Serca

Od 14 maja do 14 czerwca tego roku trwa kampania „Misja Ochrony Serca w czasie pandemii COVID-19”, organizowana przez firmę Servier. Chętni mogą zrobić bezpłatnie badania krwi i skorzystać z darmowej teleporady kardiologicznej.

Firma Servier po raz osiemnasty organizuje kampanię profilaktyczno-edukacyjną „Servier dla Serca”, w tym roku pod hasłem „Misja Ochrony Serca w pandemii COVID-19” . Wydaje się, że wszystko już zostało powiedziane na temat tego, co zwiększa ryzyko chorób serca, nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej, ale wciąż zachorowalność na te schorzenia jest bardzo wysoka, a świadomość tego, co szkodzi – nadal niska.

W ramach tegorocznej akcji można wykonać bezpłatne badania krwi: cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, glukoza i skorzystać z darmowej teleporady u lekarza kardiologa. Zapisy na badania odbywają się telefonicznie pod numerem  22 357 45 32. Podczas rozmowy konsultant umówi na wizytę w laboratorium – wybierze punkt najbliższy Twojego miejsca zamieszkania. Ustali także termin teleporady. Otrzymasz też kody do zalogowania się na stronie internetowej, gdzie będą dostępne wyniki badań, e-recepty, skierowania i zalecenia lekarskiej.

Można też skorzystać z samej teleporady kardiologicznej – to zależy tylko od Ciebie.