Bezpłatne zajęcia ruchowe i treningi na Bemowie

Brakuje wam ruchu, aktywności fizycznej? Chcecie zadbać o kondycję i zdrowie? Bez problemu znajdziecie bezpłatne zajęcia ruchowe i treningi na Bemowie, które poprawią wasze samopoczucie oraz formę!

 

Dla wielu z nas czas okołoświąteczny to moment pierwszej poważnej konfrontacji ze stopniem realizacji noworocznych obietnic. Dotyczy to zwłaszcza osób, które przed kilkoma miesiącami zadeklarowały sobie i/lub rodzinie oraz przyjaciołom zachowanie dyscypliny wagowej, obiecały zwiększyć ilość ruchu, częściej przebywać na świeżym powietrzu lub przestrzegać dietę. Niezależnie od tego, czy po nadchodzących świętach będziecie z dumą przeglądać się w lustrze, podziwiając smukłą i wysportowaną sylwetkę, czy też rozważać kolejny ostateczny termin rozpoczęcia regularnych treningów i ćwiczeń, każdy moment jest dobry, by skorzystać z propozycji zrobienia czegoś dla swojej kondycji fizycznej i zdrowia. Zwłaszcza że wspomóc was w tym mogą fachowcy. Oto propozycje dla was.

 

Cykl zajęć „Warszawa jest fit” także na Bemowie

 

Stowarzyszenie Brzask w ramach programu m.st. Warszawy „Aktywność w przestrzeni – siłownie plenerowe” przygotowało projekt pod obiecującym tytułem „Warszawa jest fit”. Cykl ten obejmuje nieodpłatne zajęcia ogólnorozwojowe o profilu fitnessowym dostępne dla każdego, kto ukończył 18 lat, a wykorzystujące publiczne, miejskie siłownie plenerowe. Spotkania odbywać się będą w siedmiu dzielnicach stolicy w dniach od 4 kwietnia do 22 sierpnia 2016 roku. Treningi na Bemowie odbywać się będą co poniedziałek, w okolicach Urzędu Gminy. Każde zajęcia, prowadzone przez profesjonalną kadrę, rozpoczynać się będą o godz. 19.30 i potrwają 60 minut. Sesję otworzy rozgrzewka, poprzedzająca część główną treningu i stretching. Organizatorzy zapraszają osoby w lepszej i gorszej formie fizycznej, także te zmagające się z problemem otyłości i brakiem ruchu. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w zajęciach zapisywać się mogą pod numerem telefonu 572 943 926 oraz pod adresem e-mailowym: zapisy@aktywnywarszawiak.pl.

 

Sekcja judo Legii Warszawa zaprasza na zawody sportowe w formule masters

 

Dla bardziej aktywnych i wysportowanych mieszkańców Bemowa sekcja judo Legii Warszawa przygotowała nie lada gratkę: zawody sportowe dla osób pełnoletnich, które w ostatnich czterech latach nie brały udziału w oficjalnych rywalizacjach w tej dyscyplinie, z wyłączeniem imprez amatorskich i formuły Masters. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, rywalizujące w siedmiu kategoriach wagowych. Długość każdej walki to 3 minuty efektywnego czasu plus dwie minuty dogrywki. Zawodnicy są zobowiązani posiadać aktualne badania lekarskie i ubezpieczenie medyczne. Do rywalizacji przystępują na własną odpowiedzialność. Początek zawodów 2 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00, w bemowskiej hali OSiR przy ulicy Obrońców Tobruku 40.

 

Sesje Nordic Walking na Bemowie – spacerem do świetnej formy i szczupłej sylwetki

 

Aktywni ruchowo bemowiacy, którzy preferują mniej kontaktowe i kompetytywne dyscypliny sportu mogą wziąć udział w sesjach Nordic Walkingu. Zajęcia odbywać się będą w piątki, od godziny 11.00 do 12.30 oraz w soboty, od godziny 8.30 do 10.00 oraz od 10.00 do 11.30. Zbiórka przed wejściem na basen Wojskowej Akademii Technicznej przy ulicy Kartezjusza 1.

Autor: Paweł Ambroziak

Zdj: www.bemowo.waw.pl