Bezproblemowy powrót do szkoły, czyli „Tydzień ulgi” na Bemowie

W tym tygodniu uczniowie z bemowskich szkół wrócili do nauki stacjonarnej. Bemowo przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Tydzień ulgi”, która ma zapewnić bezpieczny i komfortowy powrót do szkoły.

Ogólnopolską akcję “Tydzień ulgi” zainicjował Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a przyłączyły się do niej również szkoły na Bemowie. W tym tygodniu uczniowie mają nieco więcej luzu – żadnych kartkówek, sprawdzianów ani nawet prac domowych.

„Zależy nam, żeby nasi nauczyciele włączyli się do Kampanii i pozwolili uczniom bezstresowo zacząć naukę w murach szkolnych po tak długiej przewie. Liczę na  ich zrozumienie  i wsparcie” takie słowa skierował na dyrektorów szkół i nauczycieli Zastępca Burmistrza, Piotr Kobierski. W pierwszym dniu powrotu do szkoły dzieci miały również „Dwie Godziny Szczęścia” – czas na integrację po długiej przerwie i swobodne rozmowy.

Uczniowie na razie biorą udział w nauczaniu hybrydowym, ale od 31 maja – wszyscy wracają do zajęć stacjonarnych w szkołach.