Jarmark Świąteczny, iluminacja i inne atrakcje na Bemowie

Czy byliście grzeczni? W weekend 5-6 grudnia 2015 r. św. Mikołaj zawita również na Bemowo! Poniżej zebraliśmy dla Was informacje, jak możecie spędzić ten świąteczny czas ze swoimi pociechami i nie tylko.

 

Mocne wrażenia oraz dużą dawkę adrenaliny zapewni Galeria Bemowo. Już 5 grudnia ochotnicy będą mogli wcielić się w profesjonalnych kierowców wyścigowych. Od godz. 10 do 15 do dyspozycji fanów motoryzacji bezpłatnie będą słynne tory wyścigowe Carrera. Zainteresowani, którzy wpiszą się wcześniej na listę, będą mogli wybierać między replikami takich marek jak Porsche, Aston Martin, BMW czy Audi. Najmłodsi odwiedzający Galerię Bemowo również mogą liczyć na świetną zabawę. Przygotowano dla nich zajęcia plastyczne, Św. Mikołaj chętnie utnie sobie z nimi pogawędkę, a ten dzień uprzyjemnią maluchom słodkie upominki. Galeria Handlowa Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 126.

Klub Mam na Bemowie zaprasza na Mikołajki rodziny z dziećmi w wieku 1,5-3 lata. Przewidziano zabawy ruchowe oraz prezenty, o które zatroszczył się organizator, czyli Klub. Zapisy przyjmowane są na adres e-mailowy: warsztaty@klubmam.com (w tytule e-maila należy wpisać: „Mikołajki + data wydarzenia”, a w treści: imię dziecka + wiek dziecka). Zostały jeszcze wolne miejsca na sobotę, 5 grudnia, godz. 12:45-14:00. Koszt – 20 zł. Stowarzyszenie „Rodzice Razem”, Klub Mam na Bemowie, ul. Konarskiego 83.

O atrakcjach zapewnionych przez Bemowskie Centrum Kultury pisaliśmy już w tekście – https://bemowo24.pl/mikolajki-2015-w-bemowskim-centrum-kultury-a638

Dzielnica Bemowo, wraz z klubem kolarskim Legia, zachęcają do uczestnictwa w zimowym wyścigu kolarskim MTB Legia Maraton. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, przy ulicy Kartezjusza 1. Zapisy do wyścigu rozpoczną się o godzinie 9. Uczestnicy mogą wystartować w czterech kategoriach wiekowych: Żak, Mini, Mega i Giga (długość zmagań odpowiednio: 1 okrążenie, 20, 40 i 60 minut). Początek pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 11.10, zaś dekoracje zwycięzców na godzinę 14. Mieszkańcy Bemowa zwolnieni są z opłaty startowej.

Niedziele 6 grudnia 2015 r. warto zaplanować już dziś. Między godz. 12.00 a 18.00 na Parkingu Urzędu Dzielnicy odbędzie się Piknik Rodzinny „Gwiazdka dla każdej rodziny”. Burmistrz Dzielnicy Bemowo Marek Lipiński zaprosi również na uroczystą inaugurację bożonarodzeniowego Jarmarku Świątecznego.

W programie imprezy przewidziano liczne atrakcje, m.in. koncerty Jana Zielińskiego – lidera zespołu „Bolter”, grupy wokalnej „Dorożkarnia” i DJ-a Arteza, wspólne pieczenie świątecznych potraw oraz tworzenie ozdób choinkowych. Najmłodszych mieszkańców dzielnicy z pewnością ucieszy spotkanie ze świętym Mikołajem, konkursy, animacje, możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia w Fotobudce, przejażdżka bryczką przypominającą sanie świętego Mikołaja czy malowanie twarzy. A to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych tego dnia.

O godz. 16:30 Jarmark Świąteczny na Bemowie rozświetli bożonarodzeniowa choinka oraz świąteczne światła.

Wygląda na to, że w ten weekend zapowiada się świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i trochę starszych mieszkańców Bemowa!

 

Autorka: Jolanta Ambroziak