Kasia Kowalska gwiazdą pikniku „Back to school” na Bemowie

W sobotę, 4 września, w bemowskim amfiteatrze wystąpi Kasia Kowalska – koncert będzie zwieńczeniem pikniku dla dzieci i dorosłych „Back to school”. Władze Bemowa przygotowały też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz akcje profilaktyczne dla dorosłych.

Powrót do szkoły nie musi być smutny – w ramach pikniku „Back to school” dzieciaki będą mogły wziąć udział w licznych atrakcjach: poszaleć na dmuchańcach i dmuchanej zjeżdżalni, na torze przeszkód czy eurobungee. Na osłodę końca wakacji przygotowane też będą darmowa wata cukrowa i popcorn. Na małych bemowiaków czekają też warsztaty plastyczne i dotyczące zdrowego odżywiania, prowadzone przez seniorki i opiekuna z z Klubu Bemowskiego Seniora.

Impreza rozpocznie się o godz. 12.00, a część artystyczna zacznie się o godz. 17.00 – na scenie amfiteatru wystąpi Baranovski – uczestnik programu „The Voice of Poland” i muzyk zespołu Xanaxx. A po nim wystąpi gwiazda wieczoru – Kasia Kowalska.

 

Podczas pikniku pojawią się z różnymi akcjami przedstawiciele organizacji działających na terenie Bemowa:  Policja, Straż Pożarna, Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej i Narodowy Fundusz Zdrowia. Straż Pożarna zorganizuje pokaz budowania ogromnej wieży ze skrzynek, a Policja przygotuje zajęcia dla dzieci i młodzieży „Miasteczko ruchu drogowego”.
Bemowiacy będą mogli też zatroszczyć się o zdrowie – dla pań dostępny będzie bezpłatny mammobus do badań profilaktycznych piersi, a w mobilnym Punkcie Pobrań możliwe będzie zbadanie poziomu glukozy, pomiar ciśnienia i wagi oraz badanie przeciwciał wirusa HCV (z krwi). Na chętnych do zaszczepienia się przeciw covid-19 będzie czekać mobilny punkt szczepień (jednodawkowe). Przy stoisku Mazowieckiego OW NFZ rozpowszechniane będą informacje o pilotażowym programie „Profilaktyka 40 PLUS”. Chętni uczestnicy pikniku mogą otrzymać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i potwierdzić profil zaufany.