Koncert, wystawa, warsztaty wokalne – kulturalne propozycje w lutym na Bemowie

Nadchodzące tygodnie na Bemowie obfitować będą w interesujące wydarzenia kulturalne. Propozycję dla siebie znajdą zarówno miłośnicy muzyki ludowej – w oryginalnych wykonaniach oraz w nowoczesnych interpretacjach – jak i ciekawi świata podróżnicy, nie tylko palcem po mapie. Zwieńczeniem bogatej oferty kulturalnej będą jubileuszowe koncerty Aloszy Awdiejewa w sali widowiskowo-kinowej klubu Wojskowej Akademii Technicznej.

 

Już w środę, 10 lutego, o godzinie 19.00, Bemowskie Centrum Kultury zaprosi do swojej siedziby przy ulicy Górczewskiej 201 wszystkich miłośników Bliskiego Wschodu na kolejne spotkanie z cyklu „Pracownia Podróży”, tym razem pod hasłem „Iran – można? Można!” O swojej podróży do kraju znakomitego jedzenia, burzliwej historii, ale i legendarnej gościnności, opowiedzą i swą opowieść zilustrują fotografiami, Agata Leszczuk i Kuba Pałczyński.

W niedzielę 14 lutego, o godzinie 12.30, do siedziby BCK możemy udać się na kolejne spotkanie z cyklu „Folkowo Bemowo – muzyczne warsztaty wokalno-instrumentalne”. Tematem warsztatów będzie interpretowanie znanej polskiej twórczości muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki ludowej regionu biłgorajskiego. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznania się z tradycyjnymi ludowymi melodiami i tekstami, a także spojrzenia na nie przez pryzmat nowoczesnej interpretacji w duchu trendów współczesnej muzyki rozrywkowej. Wraz z prowadzącymi zajęcia Asją Czajkowską, Łukaszem Czekałą i Dariuszem Makarukiem będą także mogli przygotować własną aranżację wybranego polskiego utworu ludowego i zaprezentować ją na scenie przed wieczornym koncertem. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia. Zapisy pod adresem: warsztaty@artbem.pl. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Również w niedzielę 14 lutego burmistrz Dzielnicy Bemowo Marek Lipiński zaprasza na dwa jubileuszowe koncerty Aloszy Awdiejewa wraz z zespołem. Przedstawienia rozpoczną się o godzinie 15.30 i 18.30 w sali widowiskowo-kinowej Wojskowej Akademii Technicznej przy ulicy Kaliskiego 25A. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać 9 i 10 lutego w godzinach 16.30-18.00, na parterze Urzędu Dzielnicy Warszawa Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 70. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwa jednoosobowe zaproszenia. Liczba zaproszeń ograniczona jest wielkości sali.

Autorka: Jolanta Ambroziak