Grudniowe muzyczne propozycje – koncerty na Bemowie

W tym tygodniu mamy dla Was dwa pomysły, dokąd na Bemowie się wybrać, aby posłuchać dobrej muzyki. Zaglądajcie do nas codziennie. Czytajcie w poniższym tekście.

Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Marek Lipiński zaprasza 11 grudnia 2015 r. o godz. 18 na koncert z okazji 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W Bemowskim Centrum Kultury wystąpi tego dnia zespół „Piramidy” z nowym programem „Rok wojny”. Nazwa zespołu pochodzi od debiutanckiego albumu grupy pt. „Rozmowy z piramidami”, który na nowo muzycznie interpretował teksty polskich romantyków oraz Adama Asnyka. Materiał pochodzący z najnowszej płyty, „Rok wojny”, który zostanie zaprezentowany na bemowskim koncercie, koncentruje się wokół historii świata, począwszy od wybuchu II wojny światowej, przez czasy Zimnej Wojny, Okrągłego Stołu, aż po zamach na wieże World Trade Center i wybuch wojny na Ukrainie. Historia XX i XXI wieku, w której ważne miejsce zajmuje nasza ojczyzna, opowiedziana zostaje przez muzyków Piramid w energetycznej rockowej odsłonie. Warto wspomnieć, że Piotr Kajetan Matczuk, założyciel i zespołu, pianista i aranżer, koncertował w Polsce i Europie, akompaniuje w Teatrze Ateneum, a za pracę  artystyczną został uhonorowany statuetką Biała Lilia 2009 przyznawaną przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk, jest też laureatem statuetki Angelus 2010 wręczonej przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.

Z kolei 12 grudnia br. o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert powstałej przy BCK grupy „3275 kg Orchestra”. Trzydziestoosobowy zespół instrumentalistów, kompozytorów, artystów kreacji dźwięku i wizualizacji świętuje swoje pierwsze urodziny. W ciągu tego roku grupa pracowała intensywnie – wydała debiutancki album, zagrała kilka koncertów w znaczących miejscach. W projekt „3275 kg” zaangażowani są artyści reprezentujący dotychczas różne zainteresowania i kierunki muzyczne oraz – często – różnorodne doświadczenie, całkowicie angażujący się w realizację wspólnych zamierzeń i wizji muzycznych jako „3275 kg”. W ich twórczości słychać fascynację jazzem, muzyką etniczną, klasyczną, filmową i eksperymentalną. Jeśli chcielibyście wysłuchać efektów rocznej współpracy, jak również razem z muzykami świętować rok istnienia, warto zarezerwować sobie wieczór w najbliższą sobotę, a przed stronę http://bilety.artbem.pl/ zakupić bilety w cenie 10 zł.

Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201.

O aktualnych wydarzeniach kulturalnych czytajcie na stronach kulturalnych bemowo24.pl

Autorka: Jolanta Ambroziak