Na skrzyżowaniu przy Ratuszu Bemowo znowu zmiany

Budowa stacji Bemowo Ratusz trwa już drugi rok, a zmianom w organizacji ruchu w pobliżu ratusza nie ma końca. W czwartek 17 czerwca o godz. 22.00 na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich zapanują nowe zasady. Co zmieni się na lepsze?

Skrzyżowanie przy Ratuszu Bemowo to jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych na Bemowie. Od końca 2019 roku w związku z budową drugiej nitki Metra i stacji Bemowo Ratusz – ruch wokół skrzyżowania jest czasowo ograniczany. Ostatnia zmiana polegała na zamknięciu przejazdu dla kierowców, którzy zmierzali z północy w kierunku południowym, w stronę Połczyńskiej. Mogli oni skręcić albo w lewo, w Górczewską, albo w prawo – w stronę Lazurowej. Dojazd do skrzyżowania możliwy był tylko od południa, ci, którzy zmierzali od strony Czumy, mogli skręcić w Górczewską jedynie w prawo. Zmianie uległy trasy autobusów. Dojazd do Powstańców Śląskich z Centrum odbywa się teraz przez wąską uliczkę Konarskiego, która oprócz ewidentnych dziur w nawierzchni została również „oblepiona” spowalniaczami.

Nowa organizacja ruchu przy Ratuszu Bemowo. Co się zmieni na lepsze

➡ Będzie można dojechać przez skrzyżowanie w kierunku Hali Wola, bo zostanie otwarta zachodnia jezdnia Powstańców Śląskich
➡ Będzie można skręcić w prawo z Górczewskiej w Powstańców Śląskich, jadąc od Lazurowej w stronę Centrum.
Co z autobusami? Na swoje trasy wracają autobusy linii 112 i nocne N01 i N42 – w kierunku przystanków Karolin, Ursynów płn. i Dw. Centralny.

Skrzyżowanie Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Co nie ulegnie zmianie?

➡ Nie będzie można skręcić z Górczewskiej w lewo w Powstańców Śląskich. Każdy, kto będzie chciał dostać się w okolice ulicy Czumy, będzie musiał wcześniej skręcić z Górczewskiej w Konarskiego.

Co z autobusami? Linia 190 nadal będzie jeździć objazdem.