Nowy hipermaket na Bemowie – Leroy Merlin zamiast Tesco

Od pewnego czasu nie było wiadomo, jakie losy czekają budynki, w których działało Tesco przy Połczyńskiej na Bemowie. Według pogłosek miał się tam otworzyć market innej sieci. Jednak teren zyskał właśnie nowego właściciela.

Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że sieć Tesco znika z Polski. Na Bemowie pozostały po niej dwa hipermarkety – przy Górczewskiej i Połczyńskiej. Ogłoszono właśnie, że francuska firma Leroy Merlin wykupiła nieruchomość przy Połczyńskiej, na której znajduje się dawny hipermarket Tesco.

Leroy Merlin przy metrze na Bemowie

Nowy market Leroy Merlin będzie sąsiadował z pobliską stacją metra M2 Karolin. Dołączy do czterech innych sklepów Tesco, przejętych przez francuską sieć. Leroy Merlin ma do dyspozycji aż 30 tys. mkw. powierzchni i przygotuje 800 miejsc parkingowych dla klientów. Zapewni pracę około 160 osobom – oferty będą dostępne na stronie kariera.leroymerlin.pl. Sklep zostanie otwarty po koniecznej modernizacji. Data otwarcia nie jest jeszcze znana.

Co z Tesco przy Górczewskiej? Czy powstaną bloki?

Właściciel sieci Netto, która przejęła markety Tesco, nie wykupił jednak tego znajdującego się przy Górczewskiej. Losy działki są nadal niepewne. Bemowiacy obawiają się, że z powodu zbliżającego się otwarcia stacji metra Bemowo i Lazurowa, teren ten staje się łakomym kąskiem dla deweloperów. Stworzyli więc petycję do włodarzy dzielnicy. “My mieszkańcy dzielnicy Bemowo, wnosimy żądanie jak najszybszego uchwalenia  Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów zajmowanych przez były Hipermarket Tesco przy ul. Górczewskiej” piszą w niej zaniepokojeni mieszkańcy. “Jednocześnie nie zgadzamy się na oddanie tej działki pod budowę kolejnych bloków. Uważamy, że to miejsce powinno być przeznaczone na cele społeczne i służyć mieszkańcom Bemowa” – podkreślają. Petycja jest dostępna pod tym linkiem.