Ciekawe inicjatywy na Bemowie – ogród społecznościowy na Forcie Bema

Grabie w dłoń! Łopata, sekator też się przydadzą! Aktywność na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Przedstawiamy wam ciekawą bemowską inicjatywę: ogród społecznościowy na Forcie Bema.

 

Na sobotę 16 kwietnia 2016 r. zamawiamy piękną pogodę! Tego dnia rozpoczyna się seria spotkań skierowanych do bemowiaków, którzy chcieliby mieć swój (ogrodniczy) wkład w działanie na rzecz projektu: Ogród społecznościowy na Forcie Bema. Ogrodnicy, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, w sobotę wraz z organizatorami akcji uporządkują ogród, wysieją łąkę kwietną i przygotują teren pod grządki warzywno-ziołowe.

 

A to dopiero początek. Program przewiduje w kolejnych tygodniach m.in. założenie grządek, wysiew nasion, przygotowanie płotków okalających grządki, założenie pasieki. Będzie można się wykazać umiejętnościami ogrodniczymi, krzepą fizyczną, a także zintegrować się z innymi mieszkańcami dzielnicy!

 

Projekt „Ogród społecznościowy – Fort Bema” złożony w ramach Inicjatywy Lokalnej realizowany jest na podstawie umowy podpisanej w sierpniu 2015 r. Ogród ma być miejscem rekreacji, a także edukacji ekologicznej mieszkańców i uczniów Bemowa. Na jego terenie przeprowadzane będą warsztaty z udziałem doświadczonych botaników, ornitologów, pszczelarzy i in., a także organizowane wydarzenia kulturalne. Wśród inicjatorów projektu są m.in. Fundacja Łąka, Pszczelarium.

 

Informacje organizacyjne: zbiórka o godz. 11.00. Miejsce – teren starego sadu przy ulicy Waldorffa, przy wejściu na Fort. Udział w spotkaniach nie wymaga wcześniejszych zapisów, natomiast warto zawczasu zadbać o wygodny ubiór, którego nie boisz się ubrudzić! Więcej informacji znajdziecie na Facebooku organizatora: www.facebook.com/ogrodfort

Harmonogram spotkań - ogród społecznościowy na Forcie Bema

Autorka: Jolanta Ambroziak