Kwietniowe zajęcia dla bemowiaków (małych i dużych)!

Razem z wiosennym słońcem budzą się w nas chęci do działania! Warto wykorzystać ten czas dla samorozwoju i wybrać się na zajęcia dla bemowiaków, organizowane w dzielnicy.

 

Na naukę nigdy nie jest za późno!

 

Czy wasi rodzice, dziadkowie lub sąsiedzi wiedzą o Akademii Bemowskiego Seniora? Jeśli nie, koniecznie im o niej powiedzcie! Tym bardziej, że semestr I wystartował z pierwszymi wykładami już w marcu, ale również program zajęć w kwietniu, maju i czerwcu obfituje w interesujące spotkania. W czwartek 14 kwietnia spotkanie „Singapur – witajcie w przyszłości” (godz. 11.00-12.00 i 13.00-14.00) poprowadzi Michał Cessanis. Tydzień później odbędzie się wykład Agnieszki Lichacz poświęcony ostatnim elegantom dwudziestolecia międzywojennego. Zainteresowani kwestiami zdrowotnymi na pewno chętnie wezmą udział w spotkaniu organizowanym w środę 28 kwietnia „Profilaktyka i postępowanie w wybranych schorzeniach chirurgicznych i onkologicznych”, poprowadzonym przez dr. Arkadiusza Ciupaka.

Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201. Szczegółowy grafik zajęć znajdziecie na stronie: www.bemowo.waw.pl

 

Przestrzeń nie będzie mieć przed tobą tajemnic!

 

W sobotę 16 kwietnia o godz. 10.30 i 12.00 Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat i 8-12 lat pt. „Jak zaprojektować ładne i przyjazne miasto?”. Tematem zajęć będzie przestrzeń – jak i gdzie mieszkamy, w jaki sposób rozplanować nasze otoczenie, abyśmy czuli się w nim najlepiej i funkcjonowali najefektywniej. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas warsztatów poruszone zostaną zagadnienia: ład i chaos przestrzenny, reklama w przestrzeni publicznej, estetyka architektury. Będzie też okazja do stworzenia podczas wspólnych zadań wizji miasta idealnego. Zapisy prowadzone są pod adresem e-mailowym: karolina.suchmiel@artbem.pl

 

Masz zadatki na kabareciarza? Świetnie!

 

Przychodzi baba do doktora… Nieśmieszne? Wszyscy znają…? Zatem czas poszukać kogoś, kto nauczy was rozśmieszać otoczenie! W tym celu udajcie się do Bemowskiego Centrum Kultury na zajęcia dla bemowiaków, którzy chcą poznać tajniki pracy artysty kabaretowego. Podczas cyklu warsztatów nauczycie się, jak pisać dobre teksty, śpiewać i skutecznie zabawiać bliskich. Zajęcia odbywać się będą do 25 kwietnia w piątki (godz. 19.30-21.30) i soboty (godz. 14.00-16.00) w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Czumy 8, sala 139. Zapisy: biuro@fundacjabliskoludzi.org.pl. Udział bezpłatny.

 

Autorka: Jolanta Ambroziak

Zdj. Bemowskie.pl