Siatkówka pań wraca na Bemowo! Mecz Wisła Warszawa-Joker Mekro w OSiR

Nadchodzący weekend przyniesie dla wszystkich stołecznych fanów kobiecej siatkówki nie lada gratkę. Po trzytygodniowej przerwie, na Bemowo, do gry na własnym parkiecie hali OSiR-u przy ul. Obrońców Tobruku 40 powrócą zawodniczki Wisły Warszawa. Początek spotkania w sobotę 9 stycznia o godzinie 18.30.

Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza dłuższą pauzę w rozgrywkach ligowych i pucharowych wykorzystały na intensywną pracę nad podtrzymaniem znakomitej formy fizycznej i opracowanie nowych, zaskakujących dla przeciwniczek, schematów taktycznych. Jak ciężka była to praca, świadczyć może fakt, że stołeczne siatkarki w zaledwie dwa dni rozegrały cztery mecze, wygrywając turniej o puchar burmistrza Ochoty i pokonując drużyny takie jak NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Nike Węgrów i BlueSoft Mazovia z zaplecza ekstraklasy, a także SK Bank Legionovię. Do turnieju przystąpiły z marszu, kilka godzin po rozpoczęciu przygotowań do rozgrywek ligowych.

Jak podkreśla przyjmująca bemowskiej ekipy, Justyna Sachmacińska, przerwa znakomicie wpłynęła na formę zespołu, a zawodniczki nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania na własnym, jakże szczęśliwym dla warszawianek, terenie. Rywalkami Syrenek będą zajmujące obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli siatkarki Jokera Mekro Energoment Świecie. I choć zawodniczki Wisły pokonały ostatnio aż czterokrotnie swoje przeciwniczki – dwa razy podczas przedsezonowych przygotowań, a następnie w lidze oraz pucharze Polski – Sachmacińska zapowiada na sobotę trudną przeprawę z pałającymi żądzą rewanżu Świeciankami. Mimo że mecze z ekipami znajdującymi się niżej w tabeli bywają szczególnie trudne, w drużynie z „Twierdzy Bemowo”, jak nazywają swoją halę warszawianki, panuje pełen optymizm oraz motywacja. Wstęp na spotkanie – bezpłatny.

Kolejne spotkanie bemowianki rozegrają na własnym parkiecie 23 stycznia. Ich rywalkami będzie ekipa Sokołów SA Nike Węgrów, zajmująca obecnie dziewiąte miejsce w tabeli 1 ligi siatkarek. I zapewne nie będzie to mecz tak łatwy jak starcie sprzed kilku dni w ramach przygotowań zimowych.

Informacje o kolejnych spotkaniach warszawskich siatkarek znajdziecie w kalendarzu na I kwartał 2016 r. zamieszczonym na stronie OSiR Bemowo:www.facebook.com/osirbemowo

 

Autor: Paweł Ambroziak