Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na Bemowie

Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 120 tysięcy wolontariuszy (także z Bemowa) wyruszy na ulice w celu zebrania pieniędzy na leczenie osób potrzebujących – zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych.

Już 10 stycznia 2016 roku zagra 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach wielu polskich, a także zagranicznych miast kwestować będą wolontariusze, odbędą się także liczne koncerty oraz imprezy charytatywne. W roku ubiegłym celem Orkiestry było zgromadzenie środków na sprzęt dla specjalistycznych oddziałów pediatrycznych – pulmonologii, reumatologii, kardiochirurgii, a także onkologii. W roku 2015 wsparcie od darczyńców, już po raz trzeci, trafiło również do osób starszych – w sprzęt ratunkowy wyposażone zostały oddziały geriatryczne i leczniczo-opiekuńcze w całym kraju.

W nadchodzącym Finale, w 2016 roku, główny sztab bemowskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścić się będzie w Urzędzie Dzielnicy Bemowo, przy ulicy Powstańców Śląskich 70. Tam też zgłaszać się mogą kandydaci na wolontariuszy (niepełnoletni – wyłącznie w towarzystwie dorosłych członków rodziny). Zachęcamy mieszkańców Bemowo, by jak co roku, wsparli tę szlachetną akcję!

W ramach 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bemowskim Centrum Kultury w godz. 14.00-20.00 przygotowano szereg atrakcji. Z akcji „Puszka pełna tańca” ucieszą się przede wszystkim zwolennicy aktywnego spędzania czasu: organizatorzy zapraszają na lekcje tańca, animacje plastyczne, pokaz tancerzy ognia. Nie zabraknie też „foty od serca” ani rozrywek dla najmłodszych. Podczas wszystkich wydarzeń odbywać się będzie oczywiście tradycyjna kwesta na rzecz WOŚP.

Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201.

 

Autorka: Jolanta Ambroziak