Baby za kierownicą, czyli relacja z Rajdu Pań 2016

W niedzielę 13 marca 2016 r. na Bemowie odbył się Rajd Pań 2016, organizowany przez Automobilklub Polski. Serwis Bemowo24.pl miał przyjemność patronować temu eventowi.

W szranki stanęło 65 dwuosobowych załóg. Zawodnicy wzięli udział w próbach sprawnościowych (SZ1, SZ2) na terenie Autodromu Bemowskiego, a potem przejechali ok. 55 km trasy turystyczno-nawigacyjnej, podzielonej na 2 odcinki i najeżonej zadaniami. Poza tym przeszli kurs z zakresu pierwszej pomocy.

 

Impreza zorganizowana z okazji Dnia Kobiet i skierowana do przedstawicielek płci pięknej, przyciągnęła też sporo mieszanych i męskich załóg. Uczestnicy wzięli sobie do serca „niezbyt dotkliwe kary” zapowiadane przez organizatorów dla załóg stricte męskich i pojawiło się kilka przebranych drużyn – panowie z ostrym makijażem i wyposażeni w damskie atrybuty wzbudzili ogólną wesołość.

 

Załogi startowały w autach najróżniejszych marek – były to zarówno nowoczesne samochody marki Audi, Honda czy Citroen, ale też oldtimer Saaba, świetnie utrzymany Fiat – Maluch i żwawa Skoda Favorit.


Żałujcie, że Was tam nie było! Niewątpliwie atmosfera – ciepła, serdeczna i piknikowa była mocną stroną eventu. Dla strudzonych kierowców i pilotów Automobilklub przygotował regeneracyjne przekąski – chleb ze swojskim smalcem i ogórkami kiszonymi, słodycze. Zajadając pajdy chleba i rozgrzewając się herbatą uczestnicy oczekiwali na wyniki w sali konferencyjnej nowej siedziby Automobilklubu. Nie zrażali się nawet tym, że na ogłoszenie wyników i dekorację zwycięzców trzeba było poczekać aż do wieczora. Na tarasie wszyscy podziwiali piękny zachód Słońca nad bemowskim lotniskiem i uwieczniali go smartfonami.


Miejsca na podium zdobyli:

I miejsce:
Załoga 65
Natalia Bańcerek i Jakub Anderwald (Audi S6)

II miejsce:
Załoga 64
Wojciech Sobczyk i Leszek Karaś (Honda City)

III miejsce:
Załoga 67
Krzysztof Maciejewski i Anna Maciejewska (Renault Megane)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a panie dodatkowo – symbolicznego tulipana.

Gratulujemy zwycięzcom!