Bemowska Wigilia, warsztaty i koncerty, czyli święta w naszej dzielnicy

Święta tuż, tuż, więc i propozycje kulturalne na Bemowie w większości świąteczne. W tym tygodniu czekają Was: Wigilia dla mieszkańców Bemowa, koncerty, warsztaty w ramach których przygotujecie ozdoby bożonarodzeniowe oraz spotkania muzyczne.

Burmistrz Dzielnicy Bemowo Marek Lipiński wraz z wiceburmistrzami Grzegorzem Kucą i Grzegorzem Popielarzem zapraszają na dziedziniec Urzędu Dzielnicy na wigilijne spotkanie przy świątecznym stole z mieszkańcami dzielnicy 18 grudnia o godz. 17:00. Podczas wigilii zebrani przełamią się opłatkiem, spróbują bożonarodzeniowych potraw, zaśpiewają kolędy oraz złożą sobie życzenia.

Bemowska Wigilia, warsztaty i koncerty, czyli Święta w naszej dzielnicy Bemowo24_1Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy zaprasza w niedzielę 20 grudnia o godz. 19:00 na koncert „Szukamy Stajenki”, który odbędzie się w Kościele pw. Św. Łukasza Ewangelisty na ul. Górczewskiej 176. Wystąpi Piotr Kajetan Matczuk (śpiew, fortepian) – lider, pianista i aranżer zespołu Piramidy. Repertuar, który zostanie zaprezentowany na koncercie „Szukamy Stajenki”, powstał w oparciu o kolędy i pastorałki Jacka Kaczmarskiego.

Atmosferę zbliżających się świąt możemy poczuć 21 grudnia (godz. 17:30-18:30) na muzycznym spotkaniu „Hej, kolęda!” organizowanym dla rodziców oraz ich pociech (w wieku 0+) przez Stowarzyszenie Rodzice Razem na ul. Konarskiego 83. Spotkanie poprowadzi Joanna Dubrawska – Stępniewska, która na co dzień prowadzi zajęcia umuzykalniające w Klubie Mam na Bemowie. Śpiewanie kolęd, dekoracja choinki, wigilijne opowieści to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych tego dnia. Zainteresowani powinni przesłać e-mail na adres: warsztaty@klubmam.com, pisząc w tytule: hej kolęda, w treści zaś: imię i wiek dziecka. Koszt – 20 zł /dziecko. A jeśli jeszcze nie przygotowaliście dekoracji świątecznych i choinkowych, koniecznie wybierzcie się 18 (godz. 17:00-18:00 i 18:00-19:00), 20 (godz.13:00-14:00, 14:00-15:00, 15:00-16:00) i 21 grudnia (godz. 17:30-18:30, 18:30-19:30) na warsztaty świąteczne organizowane w Alei Sportów Miejskich (ul. Tadeusza Pełczyńskiego 22H). Liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane muzyką folkową, obowiązkowo powinny do swojego kalendarza wpisać warsztaty śpiewu i gry na instrumentach pasterskich, prowadzone przez muzyków z zespołu Orkiestra Św. Mikołaja, które odbędą się 19 grudnia w godz. 12:00-14:00. W Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury zabrzmią w sobotę instrumenty pasterskie takie jak: czurynga, niutnia i drobne instrumenty perkusyjne, używane na obszarze Polski południowo-wschodniej, Ukrainy oraz Słowacji. Warsztaty będą wyjątkową okazją do zapoznania się z tymi instrumentami oraz nauką gry na nich. Spotkanie zwieńczy opracowanie z zespołem piosenki, która zostanie zaprezentowana publiczności na wieczornym koncercie. O zespole Orkiestra św. Mikołaja oraz o samym koncercie pisaliśmy już w naszym serwisie. Po warsztatach muzycznych z całą pewnością wypadniecie świetnie podczas śpiewania kolęd przy wigilijnym stole razem z rodziną!
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem e-mailowym: warsztaty@artbem.pl.

Autorka: Jolanta Ambroziak