Rajd Pań 2016, czyli Bemowo świętuje Dzień Kobiet

Rajd Pań 2016 to propozycja Automobilklubu Polskiego na świętowanie Dnia Kobiet na Bemowie. Zapraszamy wszystkie panie, panów i dzieci na sportowe emocje podczas rajdu samochodowego. Odbędzie się on 13 marca 2016 r., a start i meta będą na Bemowie. Serwis Bemowo24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

 

Na zawodniczki czeka: przejechanie 2 odcinków trasy turystyczno-nawigacyjnej według otrzymanych wskazówek (długość trasy ok. 55 km) oraz zmierzenie się licznymi zadaniami, które pojawią się na trasie. Rajdowicze wystartują też w konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przejdą 4 próby sprawności kierowania pojazdem, przeprowadzone na wyłączonym z ruchu i wydzielonym do tego celu placu – Autodromie Bemowo.

 

Dzięki udziałowi w imprezie będziecie mogli poprawić umiejętności prowadzenia pojazdu i swoją wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Ścigające się zespoły poczują smak rywalizacji, a rodziny i przyjaciele rajdowiczek spędzą niedzielne popołudnie na wspaniałej zabawie.

 

Warunki, program i… nagrody!

 

Kto może brać udział w Rajdzie Pań? Uczestniczyć w imprezie może każdy kierowca i pilot, ale ze względu na charakter rajdu, załogi męskie mogą się spodziewać kar (niezbyt dotkliwych). 😉
Pamiętajcie, że auta muszą być sprawne i mieć wszystkie aktualne dokumenty i ubezpieczenia.

Nagrody dla zwyciężczyń (i zwycięzców) nawiązywać będą do świętowania 8 marca za czasów PRL – przewidziane są zabawne upominki. Oczywiście laureaci otrzymają puchary – za kwalifikację generalną i dla najlepszego kierowcy w próbach sportowych, a także dla najlepszej kobiecej załogi w obu kwalifikacjach.

 

Szczegóły i formularze rejestracyjne znajdziecie na stronie wydarzenia: http://www.automobilklubpolski.pl/turystyka/rajd_pan2016/rajdpan16.html

Zapisujcie się też na fanpage’u rajdu: https://www.facebook.com/events/605894609558911/

 

Ramowy program imprezy:

 

Niedziela 13 marca 2016 r.

09:30
przyjęcie uczestników, Warszawa, Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

10:00
Oficjalne otwarcie imprezy. Odprawa.

10:15
Start do prób sprawności SZ1, SZ2.

10:20
Start 1. zawodnika Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

14:20
Meta 1. zawodnika Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

14:20
Start do prób SZ3, SZ4. Bemowo, Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

14:30
Konkursy i zabawy

15:00
Przedstawienie wzorców prawidłowych przejazdów Autodrom AK Polski, ul. Powstańców Śląskich 127

 

Autor: Aleksander Kosieradzki