Wakacyjne zajęcia w Bemowskim Centrum Kultury

Ceramika, stretching, a może lekcje fortepianu? Wakacyjne zajęcia w Bemowskim Centrum Kultury zainteresują zarówno tych, co wolą wysiłek fizyczny, jak i tych, którzy preferują warsztaty manualne. Naucz się rysować portrety, zapisz mamę na Tai Chi, syna na lekcje gitary, a córkę – do Dziewczyńskiej grupy śpiewaczej!

Lipiec i sierpień spędzany w mieście nie musi wcale być nudny! Wystarczy wiedzieć, co w (bemowskiej) trawie piszczy. Ułatwiamy Wam to zadanie. Pisaliśmy już o półkoloniach na Bemowie, a teraz przyszedł czas na wakacyjne zajęcia w Bemowskim Centrum Kultury, które zaprezentowało bardzo urozmaiconą ofertę warsztatów.

Wakacyjne zajęcia w Bemowskim Centrum Kultury dla dzieci

Zacznijmy od najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Specjalnie dla nich Bemowskie Centrum Kultury przygotowało w Spółdzielni Mieszkaniowej Wola przy ulicy Powstańców Śląskich 108A wakacyjną edycję zumby dla rodziców z dziećmi (przedział wiekowy 4-13 lat), jak również Wakacje z Bemowską Akademią Malucha (grupy: 1,5-2 lata i 2-3,5 roku). Podczas zajęć dzieci będą ćwiczyć mowę, pamięć, sprawność manualną, a także umiejętność wspólnego działania w grupie.

W szkole przy Górczewskiej 208 odbędą się zajęcia „Zabawki świata”. Kurs skierowany jest do dzieci w wieku 5-8 lat. W czasie spotkań dzieci wykonują zabawki popularne w różnych stronach świata. Dla roztańczonych maluchów świetnym pomysłem na wakacje będzie kurs „Zumba Kids”, natomiast te, które wolą aktywności plastyczne, wybiorą ceramikę (6-14 lat) lub kurs „Maluj jak Picasso” (7-12 lat).

Twoje dziecko jest uzdolnione muzycznie? Znakomicie. Zapisz je na cykl warsztatów do Dziewczyńskiej grupy śpiewaczej (6-10 lat). Równie atrakcyjną ideą są zajęcia z fortepianem czy nauka gry na gitarze (od 8. r.ż.).

Wakacyjne kursy dla nastolatków, dorosłych i seniorów

Nie zabrakło też zajęć, które cieszą się popularnością niezależnie od wieku uczestników. Takim kursem zarówno dla młodszych, jak i starszych bemowiaków, jest wywodzące się z chińskiej tradycji kung fu Tai Chi.

W ofercie wakacyjnych zajęć Bemowskiego Centrum Kultury znalazły się również: joga, ceramika dla dorosłych, kurs „Sztuka Portretu” czy – coraz popularniejszy – stretching. Letnie miesiące mogą też być doskonałym czasem na rozpoczęcie przygody z zumbą lub gitarą klasyczną.

A może, korzystając z pięknej aury, warto wybrać się na warsztat plenerowy z malarstwa intuicyjnego…?

Edycje wakacyjne kursów uzupełniają ofertę zajęć online. Na wszystkie można się zapisywać na stronie BCK.

Zdj. pixabay.com